Maledivská fauna

Moře obklopující Maledivy skrývá nespočetné množství živočichů všech představitelných barev, tvarů a velikostí. Rozpětí druhů je opravdu široké – od čtrnáctimetrových žraloků velrybích až po mikroskopický plankton a od nenápadných karet až po oslnivě krásné, ale také prudce jedovaté ropušnice velkorohé. Korálové útesy obklopující ostrovy poskytují domov nespočtu mořských organismů. Také písečné pobřeží může skýtat útočiště mnoha tvorům. Žije zde velké množství měkkýšů, několik druhů červů a krabů.

Ze sta druhů ptáků, které lze spatřit na Maledivách, je jen pět trvale zde usazených. Zbytek tvoří migrující druhy. Tak jako na většině ostrovů, i na Maledivách převažují mořští ptáci, hlavně rackové a rybáci. Rackové jsou skvělí vzdušní artisté, ale nejznámější jsou pro své daleké cesty mezi kontinenty a ostrovy. Pevninské druhy rybáků jsou bílé nebo velmi světlé a obývají jeden z nejjižnějších atolů – Seenu. Další druh rybáka, nody obecný, je běžný po celém souostroví a je známý pro svou krotkost. Podél pobřeží se shromažďují brodiví ptáci jako čejky, bekasíny a vodouši, kteří zde sbírají korýše a mořské červy. Na neobydlených ostrovech žijí pravé královny, jedny z nejimpozantnějších mořských lovkyň – volavky. Tyto elegantní ptáky lze však bohužel zahlédnout jen velmi zřídka. Oproti tomu pestrý papoušek alexandr malý je na ostrovech téměř všudypřítomný a patří též k nejhlučnějším obyvatelům ostrova. Dalšími obvyklými ptáky jsou poštolky, vrány a kukačky.

Savců žije na ostrovech jen málo. Nejčastěji můžete potkat kaloně, krysy a tany. Kočky jsou na Maledivách pouze jako domácí zvířata.

Na ostrovech byly zatím nalezeny jen dva druhy hadů, zato zde žije mnoho ještěrek, hlavně agamy a scinkové.

Hmyzu dominují velcí motýli, vosy a také brouci z čeledi Dynastinae.