Příroda na Maledivách

Maledivy se nacházejí v tropickém podnebném pásu. Slovo tropy má původ v řeckém tropos (česky obrat), a dle toho jsou tropy obvykle vymezeny obratníky Raka (23° 26′ s. š.) a Kozoroha (23° 26′ j. š.). V tomto smyslu tvoří tropy jeden souvislý pás obepínající Zemi podél rovníku. Přestože je na Maledivách tropické podnebí, nevyskytuje se zde žádný rozsáhlý tropický deštný prales, jen na některých ostrovech rostou menší deštné lesy.

Flóra na ostrovech ale nechybí, jsou zde poměrně rozsáhlé háje kokosových palem. Kokosová palma je mimo jiné také symbolem Malediv. Dále na ostrovech rostou stromy jako jsou fíkovníky, chlebovníky, arekové palmy a banánovníky, daří se zde i dalšímu tropickému ovoci – roste zde mango, papája, ananas i pomeranče.

Nejzajímavější živočichy je nutné hledat pod mořskou hladinou. Korálových rybek je zde opravdu nepřeberné množství. Dále můžete potkat například rejnoky, žraloky, mečouny, kraby, tuňáky a vodní želvy. Na samotných ostrovech pak žije široká škála plazů: hadi, varani, chameleóni, ještěrky a mnozí další.